Pozicija je također idealna za ronioce na dah.
Nakon ulaska u vodu na dubini od 4 m nalaze se velike stijene sa mnogobrojnim rupama i tunelima u kojima nailazimo na rakove i orade koje se skrivaju od nas.U pijesku na dubini od 12 m leže jata trlji koje bezbrižno kopaju u potrazi za hranom. Na dubini od 20 m započinje greben na kojemu možemo pronaći raznoliko društvo riba . U rupama također možemo naći hobotnice.Nakon 30 min uživanja teren počinje blago rasti, dolazimo do dubine od 10 m prepunom morske trave u kojoj povremeno obitava morski konjić.Na kraju urona na dubini od 3 m prolazimo kroz tunel koji pretvara vodu u široki spektar predivnih boja.
Pozicija je također idealna za obitelji sa djecom koji će uživati samo sa maskom i disalicom u istraživanju sa površine.
Nakon sidrenja, na platou, na dubini od 3 m započinjemo naše ronjenje. Krečući se lagano na istok od naše pozicije teren počinje lagano padati i dubina se povečava do 20-tak metara,gdje dolazimo na početak našeg grebena koji pada okomito do dobine od 40 m.Prateći greben sa naše lijeve strane možemo vidjeti bezbroj rupa i škrapa u kojima obitavaju ugori.Ovaj je greben dug oko 300 m, pa možemo dovoljno dugo uživati u istraživanju i fotografiranju velikih gorgonija, od kojih su neke velike i do 1 m. Na povratku na dubini od 25 m nailazimo na kanjon, dovoljno širok koji nas vodi sve do dubine od 12 m, gdje nas nakon izlaska iz kanjona, okružuju mali koralji ljubičaste boje.Dalje izron nastavljamo po vrhu grebena do naše brodice.
Ova je pozicija pogodna za sve ronilačke kvalifikacije, kao i za ronioce na dah i djecu.
Lina (Nueva Estramadura) najpoznatija olupina u Kvarnerskom zaljevu, sagrađena je u Engleskom brodogradilištu Newcastle 1879. godine.Dužina broda je 70 m ,širina 9 metara i visina 5 m . i materijal gradnje je željezo.Pogonio ga je klasični parni kotao koji je i danas vidljiv u unutrašnjosti broda.
U noći 14.01.1914. plovio je na relaciji Cardif – Rijeka kad je usred velike oluje i magle brod izgubio orijentaciju i udario u stijene blizu rt Pecanj. Posada je brod pokušala usidriti ali je u kratkom roku potonuo.
Brod leži u uvali 50-tak metara od obale na dubini od 28 m gdje mu počinje pramac.
Nakon urona spuštajući se po konopu, nailazimo na dva velika admiralska sidra koja strše na pramcu broda.Brod je u cijeloj dužini otvoren tako da s lakoćom možemo ulaziti u brodska skladišta gdje se nalazi i rezervni propeler. Na sredini olupine nalazi se kapetanska kabina, kao i prostor sa parnim kotlom iznad kojega na boku leži brodski dimnjak na kojem se vidi veliko slovo G koje je zaštitni znak kompanije u kojem je vlasništvu bio brod.
Nakon kapetanske kabine dolazimo do granice od 40 m koja je max dopuštena za sportske ronioce.!
Dalje slijedi još jedno brodsko skladište te na kraju na dubini od 51 m nalazi se kormilarsko mjesto gdje su još uvijek vidljivi ostaci kormila. Na kraju roneći ispod krme broda na dubinu od 52 m dolazimo do brodskog vijka koji je skriven u pijesku. Lagano se vračajući možemo opaziti jarbol kojeg obavija ribarska mreža i mnogo malih ribica koje bježe pred nama. Na kraju ronjenja na dubini od samo 3 m leži podvodna špilja koja je puna različite flore i faune.
Pozicija je zbog svoje dubine idealna za sve kategorije ronioca.